Each set includes 1 dinner knife, 1 dinner fork, and 1 dinner spoon. Simple design suitable for all casual or formal dining. The set of cutlery is made of safe and 304 stainless steel which ensure health and durability, non toxic and nickel free, corrison resistant for your daily meal use.
| Color | Pine/Oak |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.59" x 1.18" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA152 |
| Theme | Cooking, Food, Kitchen, Patio |













