The mini bag in water blue is the perfect wallet, clutch, wristlet or cosmetics bag for the beach, featuring a zipper closure and water-resistant construction to keep your phone, credit cards and other essentials secure and protected.Hit the beach or the town with your essentials stowed safely in the stylish Minibag Metallic. Featuring our signature rice pattern in three metallic colors and finished with a Havaianas logo. Your phone, ID, credit cards, and a lip gloss or two stay secure and protected thanks to a zipper closure and water and sand-resistant construction.
| Color | Red, Purple, Green, Black, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.91" x 3.54" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA146 |
| Theme | Beauty, Outdoors, Trade Show, Travel, Vacation |











