Wireless Phone Charger
$9.25
PLA158
A compact, portable wireless charger with aluminum alloy construction and intelligent temperature control for safe and efficient charging.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 149 | $9.25 | R |
| 150 - 299 | $8.05 | R |
| 300 - 499 | $6.90 | R |
| 500 - 999 | $6.48 | R |
| 1,000 - 4,999 | $5.52 | R |
| 5,000+ | $5.37 | R |
Wireless charging pad, made of aluminum alloy material, quickly dissipates heat during charging. Intelligent protection technology provides temperature control, making charging safer. The exquisite, lightweight, and fashionable anti slip rubber pad provides higher charging efficiency. The size of the wireless charging board is 0.3″ thick, 3.9″ in diameter, weighs 3.5 ounces, and is easy to put into a pocket. The wireless charging board is easy to carry during travel or business, making it perfect for office and home use.
| Color | White, Black, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.94" x 3.94" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA158 |
| Theme | Business, Executive, Office, Phone, Travel |











