Material is faux fur and provides you wind protection while the whether is cold outside and keep you warm and comfortable. Great quality faux fur it is made of imation rabbit wool cloth with soft nap,soft and keep you extremely warm in winter. Easy to pack, ultra soft and makes you chic and cute. Unisex design, suitable for men women boy girl. A warm bucket hat in one winter, providing you the possibilities to match up with any garments you like, jacket, windbreaker, coat, boots, skirts, pants, etc.It is great for the vacation , trip , outdoor activities , street strolling in winter and autumn.
| Color | Black, Brown, White, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 21.2" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA895 |
| Theme | Hiking, Outdoors, Winter |













