Wine Decanter Pump Dispenser Gifts Set
$43.33
PLA121
An electric wine decanter pump dispenser set allows for smooth, controlled pouring and optional aeration to enhance wine flavor.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $43.33 | R |
| 300 - 499 | $42.75 | R |
| 500 - 999 | $42.00 | R |
| 1,000 - 2,999 | $41.67 | R |
| 3,000 - 4,999 | $40.83 | R |
| 5,000+ | $39.83 | R |
Electric wine aerator pourer allows you to decant dispense your favorite red, white wine directly from bottle to glass. No more messy spills or overserved wine bottles. Remove the cap, insert wine pourer into bottleneck & press the button for a smooth, steady stream of liquid without ever lifting the bottle. The electric wine aerator pouer includes a durable, elegant acrylic spout & extendable stainless steel tube. Learn to appreciate your wine aroma like never before, optional aeration features accelerate the oxidation process, allowing wine for improved flavor, texture and smell, On/Off aeration lets you choose whether to aerate each pour.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.33" x 1.93" x 4.17" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA121 |
| Theme | Barware, Club, Drinking, Restaurant |



















