Vegetable Duck is a unique piece of art, masterfully blending natural forms with sculptural aesthetics. We employ crystal-clear resin craftsmanship to eternally preserve the vibrant beauty of fresh vegetables. It is more than just exquisite resin art pieces, they are a humorous expression of nature, health, and creativity. Perfect as a unique desk ornament, they inject an imaginative artistic vibe into any living space and make an exceptional gift for those who appreciate the joys of life.
| Color | Green, Red, Orange, Yellow, Purple, Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.76" x 2.36" x 2.96" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 22.0 lbs |
| Product Number | PVSO095 |
| Theme | Children, Entertainment, Gift, Kitchen |













