This all-in-one cover provides complete protection for your bike without any disassembly. It fully encases both wheels and half frame to guard against dust, sun, and scratches, preserving your bike’s paint. Designed for a universal fit on most mountain and road bikes, it is made from lightweight, water-resistant material and foldable for ultimate portability.
| Color | Various |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 63" x 26" |
| Imprint Size | 1.0" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 60.0 lbs |
| Product Number | PVSO199 |
| Theme | Household, Outdoors, Sports |



















