Misting handheld fans offer a double – cooling effect. Evaporative mist absorbs heat from skin and air. The built-in 1000-1200mAh battery. Size: 1.6 x 1.6 x 5.5 inch. Only 0.3lb, the pocket fan can be easily carried and accompany you on your outdoor activities! Perfect for travel, camping, hiking, shopping, our cooling fan alway keep you cool.
| Color | Black, Purple, White, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.6" x 1.6" x 5.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA927 |
| Theme | Outdoors, Sports, Summer, Travel |













