Water Dental Flosser
$35.13
PLA925
The Water Dental Flosser offers 4 flossing modes for personalized deep cleaning and is USB rechargeable and waterproof.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $35.13 | R |
| 300 - 499 | $33.95 | R |
| 500 - 999 | $32.87 | R |
| 1,000 - 2,999 | $31.64 | R |
| 3,000 - 4,999 | $29.70 | R |
| 5,000+ | $25.77 | R |
Designed with a spacious water tank, this flosser allows uninterrupted flossing sessions, reducing the need for frequent refills and ensuring a hassle-free experience for your daily oral care routine.Our Water Flosser effectively removes plaque and food debris from hard-to-reach areas, delivering a deep clean for happier teeth and gums. 4 FLOSSING MODES. Choose from DIY, Normal, Soft, and Strong settings to personalize your flossing experience. Whether you need a gentle clean or deep clean, this water flosser adapts to your comfort and oral hygiene needs. USB-rechargeable and IPX7 waterproof, this flosser is safe to use in the shower.
| Color | White, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.4" x 3.34" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA925 |
| Theme | Bathroom, Dentist, Health, Hygiene, Travel |











