The wine corkscrew made of high-quality stainless steel. The double-hinged bracket and corkscrew allows for maximum efficiency by articulating the pivot and providing extra leverage for easy cork removal. The included serrated foil cutter cuts the foil easily and efficiently for foil removal. The ergonomically designed handle gives you excellent control when removing the wine bottle foil and corks – effortlessly.
| Color | Gray, Silver, Gold, Rose Gold, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA559 |
| Theme | Automotive, Drinking, Kitchen |













