These small velvet bags are made of a durable velvet type. Application for gift bags, jewelry pouches, wedding favors, party favors, festival and celebration occasions, watch bags etc. Velvet gift bags for jewelry, treats, party favors for birthdays, weddings, banquets, and anniversaries.
| Color | Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.72" x 3.15" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA526 |
| Theme | College, Education, Household, Office, Travel |











