Ultra Soft Adjustable Face Wash Headband
$2.27
PLA866
An adjustable microfiber headband for personal use or spa businesses, keeping hair neat and away from the face during various activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $2.27 | R |
| 300 - 499 | $2.18 | R |
| 500 - 999 | $2.12 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.43 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.40 | R |
| 5,000+ | $1.35 | R |
These adjustable makeup headbands are made of high quality microfiber, soft and skin-friendly, and it has good elasticity, very comfortable to wear,can be repeatedly washed without worrying that it will lose its shape and size.Every headband for washing face comes with magic tape, easy for you to adjust the size as you want.One size fits most comfortable heads, keeps your hair neat and away from the face. It is suitable during facial, face cleaning, shower time of applying makeup. A great product for spa business.It can also be for personal use whtaking a shower or other winter activities.Easy to clean with soap or washing powder, do not use clothes fabric softener.Customized logo available. Price for over 3000pcs is for sea shipment.
| Color | Purple, Pink, White, Black, Gray Green, Blue, Rose Red, Brown, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 24.0" x 3.34" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA866 |
| Theme | Gymnastics, Household, Spa, Trade Show |













