Travel Neck Wallet with RFID Blocking
$3.37
PLA211
A travel neck wallet with RFID blocking, made from durable materials for secure storage of passports, cards, and valuables.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.37 | R |
| 100 - 249 | $2.98 | R |
| 250 - 499 | $2.86 | R |
| 500 - 999 | $2.78 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.00 | R |
| 3,000+ | $1.86 | R |
HANDS FREE TRAVEL POUCH Our ultimate universal travel neck wallet conceals passports, IDs, credit cards, cash, Phones (incl. 13 Pro Max), tickets, and valuables, keeping personal items hidden discreetly on the go. PROTECTIVE RFID LINING Each unisex passport wallet features multi RFID layers that shield credit cards, bank cards, passports and any other personal information from potential e theft. SUPPORTS RUGGED ADVENTURES.We only use premium ripstop nylon fabric and heavy duty YKK zippers to make our passport travel wallets stronger, more durable, and more resilient for a lifetime of world wide adventures. STREAMLINED ACCESSIBILITY A stylish, easy to use design, that’s comfortable and lightweight. Our HERO Neck Wallet makes it super easy to add or remove items, including passport
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.51" x 7.48" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA211 |
| Theme | Business, Formal Event, Sports, Trade Show, Travel |













