Travel Makeup Brush Bag Holder
$8.70
PLA897
A travel-sized makeup brush bag, made of high-quality fabric, designed to hold various cosmetics and brushes.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $8.70 | R |
| 300 - 499 | $7.40 | R |
| 500 - 999 | $6.67 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.00 | R |
| 3,000 - 4,999 | $4.67 | R |
| 5,000+ | $3.50 | R |
This bag is also as a cosmetics bag or storage bag.Can accommodate a variety of small things to travel.Cosmetics bag is lightweight, portable and zipped design, which is easy to carry and can be used for travelling.Makeup brush bag is functional,You don’t need to buy a makeup brush case and a makeup brush holder two kinds product,only need one bag.This makeup brush bag can be carried anywhere and any time.Makeup bag is fashion, creative and multifucntion, which can hold lipstick, makeup brush and eyebrow pencil. It is made of high quality fabric material. The length of the cosmetics bag is 13.5cm, the width is 13cm and the height is 24.5cm. It is a fashion accessory for women, girl and etc.
| Color | Black, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.65" x 5.32" x 5.12" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 39 lbs |
| Product Number | PLA897 |
| Theme | Education, Office, Travel |











