Travel Bag with Hanging Hook
$9.02
PLA339
A travel bag with a hanging hook, featuring multiple compartments and water-resistant material for convenient storage and organization.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $9.02 | R |
| 100 - 249 | $8.68 | R |
| 250 - 499 | $8.27 | R |
| 500 - 999 | $7.01 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.51 | R |
| 3,000+ | $5.46 | R |
Size Inner main pockets with elastic straps hold bottles upright.Double zipper compartment for easy access the items even not full opened the bag,Transparent sides for providing clear overview of contents.hang hook for versatile hanging options,Carry handle doubles as its hanging strap.Water resistant Polyester peach skin with supple touch, Well padded design to keep full bag’s shape and provide great protection.Sturdy stitching and heavy duty material and it can stand up many items.Convenient and easy-to-carry, great for overnight staying, a long journey, gym shower and outdoor activities.Toiletry Bags.
| Color | Pink, Purple, Gray, Black, Green, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.45" x 7.87" x 3.54" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 39 lbs |
| Product Number | PLA339 |
| Theme | Automotive, Organization, Travel |













