Tooth Flusher
$51.80
PLA922
The Tooth Flusher is a dental water flosser that provides deep cleaning for healthier gums and superior oral hygiene with 5 adjustable modes.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $51.80 | R |
| 300 - 499 | $49.68 | R |
| 500 - 999 | $47.48 | R |
| 1,000 - 2,999 | $45.52 | R |
| 3,000 - 4,999 | $40.90 | R |
| 5,000+ | $37.97 | R |
Unmatched Deep Cleaning for Healthier Gums and Superior Oral Hygiene. The dental water flosser delivers an astonishing 1,450-1,850 high-frequency pulses per minute. This powerhouse dives deep between your teeth, obliterating food debris like never before! Plus, it gently massages your gums, enhancing blood circulation and effectively preventing gum problems. 5 Modes for a Tailored Experience. Whether you’re tackling braces, dental implants, or sensitive gums, this oral irrigator water dental flosser adapts to your needs.
| Color | White, Black, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.3" x 3.3" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA922 |
| Theme | Bathroom, Cleaning, Health, Household, Hygiene |













