2 front buckle pockets, one zipped patch pocket, one water bottle holder pocket. Can be used to safely store your wallet, cell phone, various types of cards, water bottle, LED flashlight and other outdoor useful items. MOLLE style attachment straps to meet the need for a tactical waist bag, can be added to your tactical accessories; this bag can easily be used as a MOLLE pouch, belt pouch, addition to backpack, MOLLE vest, and so on.
| Color | Brown, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.27" x 7.08" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA715 |
| Theme | Camping, Jogging, Outdoors, Shopping, Travel |













