This tactical backpack features a spacious 18″ laptop compartment, perfect for securely carrying your valuable electronic devices on-the-go. Stay organized and prepared with this expertly designed and durable backpack. Its compact size makes it easy to carry on the go, making it a must-have for any traveler.
| Color | Black, Charcoal, Olive, Matte Army Green, Camouflage, Tan, Sand |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.81" x 18.9" x 6.34" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 32 lbs |
| Product Number | PLA140 |
| Theme | Camping, Hunting, Military, Outdoors, Travel |













