This running Waist Belt is made of soft fabric, so the runners belt is very soft and breathable, fits comfortably to your body and Doesn’t move, jiggle, bounce, ride up or chafe. Our Jogging Belt Phone Holder have more durable zipper than other brand, thousands of tests, keep smooth.
| Color | Black, Gray, Orange, Red, Blue, Yellow, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.45" x 2.55" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA615 |
| Theme | Fashion, Outdoors, Phone, Running, Sports |













