Transport your young customers into a world of superhero magic with these two-piece costume sets. Crafted from luxurious satin, this kit includes an eye mask with a sleek figure eight design and stretch head strap, along with a flowing cape to help kids soar to new heights. Perfect for make-believe play, Halloween festivities, cosplay events, skits, and imaginative adventures, these costumes come in a variety of vibrant colors. Personalize them with your organization or company logo to make a lasting impression. Let your little heroes unleash their creativity and embrace the thrill of becoming their favorite characters.
| Color | Pink, Red, Blue, White, Black, Green, Purple, Orange, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 27.5" x 27.5" |
| Imprint Size | 4.0" x 4.0" |
| Imprint Location | Back |
| Imprint Method | Heat transfer |
| Production Time | 5-7 days |
| Shipping Weight | 57 lbs |
| Product Number | PVP0792 |
| Theme | Birthday, Children, Halloween, Party |









