Stylish 4-in-1 Travel Large Capacity Cosmetic Organizer Bag
$14.50
PVSO139
A foldable, multi-compartment makeup bag with transparent sections for organized cosmetic storage while traveling.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $14.50 | R |
| 1,000 - 4,999 | $11.30 | R |
| 5,000 - 9,999 | $10.40 | R |
| 10,000+ | $9.48 | R |
This travel foldable storage makeup bag has a large capacity, its core function is an innovative multi-layer zippered compartment structure that, when unfolded, allows for clear and organized storage of a large number of cosmetics. Each compartment is made of transparent material, providing full visibility for quick access to items like lipsticks, powder compacts, lotions, and more.
| Color | White, Gray, Black, Camel |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.85" x 5" x 5" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 9.0 lbs |
| Product Number | PVSO139 |
| Theme | Beauty, Fashion, Hotel, Travel |















