Stainless Steel Convenient Practical Jar Opener
$10.38
PLA600
A stainless steel jar opener with a non-slip handle for easily opening various types of cans.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $10.38 | R |
| 100 - 249 | $9.82 | R |
| 250 - 499 | $7.85 | R |
| 500 - 999 | $6.65 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.20 | R |
| 3,000+ | $3.70 | R |
This can opener which has non-slip handle design can help you to open any can easily, such as bean cans, fish can and others.Just need to place the opener on the lid in the right size, and turn it around and easily open the seal, this can opener is an essential kitchen gadget that will replace a handful of bulky tools.It is made by premium stainless steel, TPR and PP, resistant to corrosion and more durable.
| Color | Light Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.7" x 2.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA600 |
| Theme | Barware, Beverage, Drinking, Restaurant |











