Stainless Steel Cigar Scissors Cutter
$7.34
PVDA118
Stainless steel cigar scissors cutter provides sharp, precise cuts for optimal airflow and a comfortable grip.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $7.34 | R |
| 300 - 499 | $7.27 | R |
| 500 - 999 | $6.73 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.14 | R |
| 3,000 - 4,999 | $4.53 | R |
| 5,000+ | $3.40 | R |
Crafted from high-quality stainless steel, this cigar cutter delivers sharp, precise cuts for optimal airflow. The ergonomic handle ensures a comfortable grip, while the durable construction provides long-lasting performance. A reliable tool for cigar enthusiasts.
| Color | Silver, Gold |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.74015748" x 2.44094488" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Laser engraved |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 22.0 lbs |
| Product Number | PVDA118 |
| Theme | Barware, Cutting, Party, Smoking |













