Sports Running Belt
$8.86
PLA652
A running belt made of breathable, quick-drying material for secure storage of valuables during workouts and outdoor activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $8.86 | R |
| 100 - 249 | $6.44 | R |
| 250 - 499 | $5.04 | R |
| 500 - 999 | $4.58 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.15 | R |
| 3,000+ | $3.04 | R |
High quality material and zipper keeps your valuables safe, protecting them from sweat, rain, and dirt.Soft Breathable belt for Hot Weather, Perfect Match for Yoga, Sport, Running, Gym,Camping, Fitness, Workout & More Activities.Quick drying, stretchable, and great softness against your skin. The material is lightweight so you almost cannot feel it when you put on.
| Color | Black, Blue, Green, Orange, Sky Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.78" x 7.87" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 36 lbs |
| Product Number | PLA652 |
| Theme | Fitness, Outdoors, Running, Sports, Travel |











