The drawstring backpack is designed with multiple pockets. There is 1 main pocket, 1 wet pocket, 2 side mesh pockets, 1 back side pocket and 1 shoe compartment. This drawstring bag has enough space to store different items.Our drawstring backpack is designed with wider shoulder straps that are more comfortable, helping to reduce the burden on your shoulders. The shoulder straps of the string backpack can be easily adjusted to the length you need.
| Color | Black, Blue, Pink, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18.5" x 12.5" x 5.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA620 |
| Theme | Basketball, Club, Education, Organization, Yoga |











