Made of superior quality stainless steel, satin finish, using advanced PVD technology, rustproof, high hardness, no distortion, Lead-free, Cadmium-free, Phthalate-free, BPA-free durable and eco-friendly, matte finished, smooth edge no rough spots.
| Color | Black, Gray, Gold, Purple, Rose Gold, Rainbow-colored |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.0" x 0.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA576 |
| Theme | Eating, Food, Kitchen, Outdoors, Travel |













