Each spiral steno notepad will come to you with pen in holder,sticky note papers,and sticky tab flags, with lined, double sided paper and pen holder elastic loop,meet your need to take notes and mark anytime, anywhere.The lined notebook is great for various writing,such as business,notes,diary,meeting,class note pads,and so on.The notebook works for teachers,students,doctors,reporters,useful supplies for schools and offices.The note book is portable and lightweight,which you can easily put in your pocket or backpack without occupying much space.The size of the white paper notepad is 3.8 x 5.9 inches, 70 sheets.The size of the sticky note is 1.78 x 2.99 inches, including yellow and pink, 50 pieces.The size of the sticky page marker is 1.78 x 0.48 inches,including 6 colors,150 pieces.
| Color | Black, Brown, Blue, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.91" x 4.72" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA817 |
| Theme | American, Business, Education, Office, Writing |











