Solar Energy Transparent Calculator
$3.53
PLA679
A compact, solar-powered calculator with a transparent touch panel for convenient digital input and 8-digit display.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.53 | R |
| 100 - 249 | $3.32 | R |
| 250 - 499 | $2.92 | R |
| 500 - 999 | $2.23 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.88 | R |
| 3,000+ | $1.48 | R |
It is powered by solar energy, no external battery needed. Adopt transparent touch panel for digital input, very convenient. 8 digit numbers displayed on the screen. Included general purpose calculator for handheld or desktop use. Compact size, light weight, easy to use and convenient to carry. Perfect for school, home and office to use
| Color | Blue, Green, Orange, Pink, Yellow, Deep Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.25" x 3.15" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA679 |
| Theme | Office, Science |











