Small Portable Bluetooth Speaker
$5.98
PLA428
A portable Bluetooth speaker with clear sound, a built-in mic, and imprinting capabilities for promotional use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $5.98 | R |
| 100 - 249 | $5.77 | R |
| 250 - 499 | $5.35 | R |
| 500 - 999 | $5.13 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.56 | R |
| 3,000+ | $2.59 | R |
Crisp, balanced sound and unmatched bass for a Bluetooth speaker its size, plays loud and clear outdoors for beach days or camping trips. Built-in mic for speakerphone to take clear conference or personal calls out loud with a wireless range of approximately 30 feet. Wireless Bluetooth pairing with voice prompts allows you to easily take calls and access your phone’s virtual assistant – hands free. With imprinting capabilities, add a logo, event title or company name and make this a great giveaway at gyms, campus events, tradeshows and more!
| Color | Black, Blue, Red, Gray, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.75" x 2.75" x 1.96" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA428 |
| Theme | Entertainment, Gift, Music, Party, Travel |













