Small Pill Box
$2.50
PLA937
A portable pill box with three compartments, ideal for travel and outdoor activities, keeping pills fresh and protected.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 300 - 499 | $2.50 | R |
| 500 - 999 | $2.17 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.87 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.57 | R |
| 5,000 - 9,999 | $1.32 | R |
| 10,000+ | $1.20 | R |
Size of this portable pill box is 2.7x2x1inches, can be easily put in your purse, suitcase, backpack, handbag, or your coat pocket, without taking up space, very convenient for a trip. Each compartment has 3 compartments. With the thickened silicone ring surrounded, can keeps your travel pill case closed tightly and prevent your pill from moisture and dust, so you can take fresh pills every day and say goodbye to damp pills.This travel pill box can store pills and other small items, suitable for hunting, fishing, camping, adventure, outdoor lifesaving and other outdoor activities or family,and even coat pocket.
| Color | Gray, Blue, Green, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.7" x 2.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA937 |
| Theme | Gift, Health, Kitchen, Organization, Travel |









