Sleep Headphones Bluetooth Headband
$13.48
PLA117
Bluetooth sleep headphones with a stylish headband design for immersive sound during sleep, workouts, or relaxation.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $13.48 | R |
| 300 - 499 | $13.10 | R |
| 500 - 999 | $12.00 | R |
| 1,000 - 2,999 | $10.23 | R |
| 3,000 - 4,999 | $8.95 | R |
| 5,000+ | $8.83 | R |
Our sleeping headphones is made of special fabric, compressive on pressure to protect your ears and great breathability.The sleep mask with bluetooth headphones not only gives users attractive & stylish look,but also bring them superior sound quality when sleeping,running,or practicing yoga.This Headband allows you to listen to your music without having to wear additional headphones,and protect you from being disturbed by your mess hair and sweat.The stylish headband headphones are ideal for travel,sleep,workout,running,yoga,audio books.They block out ambient noise without using sleep ear buds that are painful fall out.This headband is defended by a fully waterproof casing that’s based on a submarine’s structure.Customized Logo is available.
| Color | Black, Hemp Gray, Red, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.63" x 4.72" x 0.79" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA117 |
| Theme | Aviation, Headwear, Running, Travel, Vacation |

















