Collapsible Water Container Can Be Washed in the Dishwasher or By Hand. Unscrew the Plastic Lid and the Wide Mouth Design Makes it Easy to Add Ice and Lemon and Easier to Clean the Inside of the Bottle. When Using it for the First Time, it is Recommended to Soak it in Boiling Water for 20 Minutes to Clean it Thoroughly.
| Color | Blue, Pink, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.6" x 3.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA575 |
| Theme | Camping, Exercise, Fishing, Health, Travel |











