Our Hopop Silicone Banana Teether features a soft texture that promotes sensory growth in babies, encouraging regular use. The gentle yet effective design stimulates touch receptors, aiding in the development of sensory skills crucial for early childhood development.
| Color | Yellow, Pink, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.13" x 2.56" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA129 |
| Theme | Baby, Cleaning, Health, Travel |













