Silicone Reusable Twist Ties with Strong Magnet
$3.30
PLA665
Reusable silicone twist ties with strong magnets help organize cables, act as bookmarks, and hold items like pens and markers.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.30 | R |
| 100 - 249 | $2.75 | R |
| 250 - 499 | $1.55 | R |
| 500 - 999 | $1.47 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.12 | R |
| 3,000+ | $0.75 | R |
The silicone cable ties are made of soft and stretchable silicone that neither damage your surfaces nor pinches your fingers. And the strong magnets make it a terrific choice as a keychain, fridge magnet, bookmark, pen and white board marker holder. ?(Warm Tips: Please do not use this product near credit cards and other things that can be demagnetized).Strong magnetic twist ties Work as book markers organizing headphone cables or earphone cable , organizing USB charging cords,bookmarks.
| Color | Blue, Purple, Orange, Gray, Black, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.83" x 0.66" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA665 |
| Theme | Household, Office, Organization |













