Our 17.5 oz reusable, convenient, collapsible water bottle is great for hydration on the go. Once you finish your drink, collapse your bottle, and stow! Save more space by attaching it to your bag strap.COMPACT AND LEAKPROOF. The screw-on cap creates an airtight, leakproof seal. Its dishwasher safe and comes apart for easy cleaning. Made from food-grade silicone that is BPA-free LFGB Certified, you can safely use it to enjoy your favourite beverages, regardless of temperature. No need to use single-use water bottles again, help save the planet by using a reusable water bottle. Add your logo for grand openings and all kinds of social or marketing events and activities.
| Color | Black, Blue, Pink, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18" x 19" x 20" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA432 |
| Theme | Camping, Cycling, Hiking, Outdoors, Travel |













