Each bag features a smooth and zipper closure that keeps your items securely in place.makeup bag is Portable and Lightweight,very suitable for storage of cosmetics in suitcase and easy to carry when traveling or on bussiness.Simply wipe it down with a damp cloth or rinse it under water to remove any dirt or residue, ensuring your bag stays fresh
| Color | Gray, Brown, Red, Pink, Black, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.8" x 3.14" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA145 |
| Theme | Business, Camping, Outdoors, Travel |













