Silicone Coasters With Holder Set Of 6
$10.00
PLA950
A set of 6 silicone coasters with a holder, heat-resistant and designed to protect furniture from spills.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $10.00 | R |
| 300 - 499 | $9.50 | R |
| 500 - 999 | $7.82 | R |
| 1,000 - 2,999 | $7.00 | R |
| 3,000 - 4,999 | $6.22 | R |
| 5,000+ | $6.00 | R |
High quality coasters are made of food grade silicone, soft texture, good anti-slip effect, resistant to wear and tear, can protect your table from damage, can be used for a long time.Our drink coasters are heat resistant up to 230 degrees Celsius, draining to keep the bottom of your cup dry, raised spill-resistant edge to keep your table clean, non-slip bottom, silent, dishwasher safe.Multifunctional beverage coasters, you can use them for a variety of purposes, you can use them as furniture decoration, tableware sets, bartender supplies, etc., suitable for all sizes of glasses.Each set of coasters contains 6 coasters and a cup holder, when not in use, please put the coasters back into the cup holder to keep the room neat and tidy at all times.
| Color | Gray, Light Blue, Dark Blue, Black, Yellow, Green, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.0" x 4.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA950 |
| Theme | Kitchen, Outdoors, Party |













