Set Of 4 Stainless Steel Measuring Cups
$14.98
PLA593
A set of four stainless steel measuring cups with US and metric measurements for precise cooking and baking.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $14.98 | R |
| 100 - 249 | $13.52 | R |
| 250 - 499 | $10.50 | R |
| 500 - 999 | $9.03 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.77 | R |
| 3,000+ | $5.60 | R |
Stainless steel measuring cups.1 cup, 1/2 cup, 1/3 cup, and 1/4 cup. Every cup in this set has the accurate measurements size in US and Metric engraved on the handle clearly, what will help you reduce any measuring errors for cooking or baking. And can be placed in the dishwasher safely Guaranteed not to break or bend under normal use.
| Color | Gray, Black, Gold |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.1" x 3.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA593 |
| Theme | Beverage, Business, Drinking, Outdoors, Trade Show |













