Semi Transparent Mesh Backpack
$31.48
PLA623
A breathable mesh backpack with padded straps and adjustable features for carrying comfort and versatility.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $31.48 | R |
| 100 - 249 | $25.38 | R |
| 250 - 499 | $24.15 | R |
| 500 - 999 | $20.12 | R |
| 1,000 - 2,999 | $16.65 | R |
| 3,000+ | $9.32 | R |
Breathable mesh back plus spongy cushion soft padding design, this mesh backpack gives you maximum back support. Breathable and adjustable shoulder straps relieve the stress on the shoulders. Designed with a top handle and adjustable shoulder strap, can be a handbag, tote bag, shoulder bag.
| Color | Black, Blue, Gray, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16.92" x 11.81" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA623 |
| Theme | Basketball, Club, Education, Organization, Yoga |









