The center button of the tape measure can retract the tape measure. Light weight, easy to carry and use at any time.The built-in button can quickly and easily retract the tape; it is made of high-grade glass fiber tape, so you don’t need to worry about injury or cuts.
| Color | Blue, Green, Pink, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.16" x 2.16" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA569 |
| Theme | Fitness, Health, Sewing |











