RFID Blocking Travel Neck Pouch
$8.12
PLA795
An RFID blocking travel neck pouch with multiple compartments for secure storage of passports, cards, and boarding passes.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $8.12 | R |
| 100 - 249 | $6.52 | R |
| 250 - 499 | $5.35 | R |
| 500 - 999 | $4.78 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.70 | R |
| 3,000+ | $3.08 | R |
Designed to offer you a safe and secure location to store valuables , passports, and credit cards.These RFID Wallets are constructed from water resistant rip-stop nylon and designed to stand the test of time. This Travel Wallet features THREE SMART STORAGE COMPARTMENTS to easily organize your documentation and valuables , including two zippered pockets,and an ID window for boarding passes allowing easier security checks .
| Color | Pink, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.51" x 5.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA795 |
| Theme | Outdoors, Shopping, Travel |













