Reusable Tote With Pouch
$1.87
PLA323
A durable, lightweight tote bag made of ripstop polyester, capable of holding up to 35 lbs and replacing multiple conventional bags.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $1.87 | R |
| 100 - 249 | $1.75 | R |
| 250 - 499 | $1.65 | R |
| 500 - 999 | $1.50 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.06 | R |
| 3,000+ | $0.96 | R |
Reusable grocery bag,only use pure ripstop polyester to craft, our standard shopping bags reusable. Strong yet lightweight, shopping bag can hold up to 35lbs. Of stuff and replaces 2-3 conventional shopping bags; The handles of reusable shopping bags are sturdy, so it allows for hand holding or over the shoulder tote. shopping bag are reinforced with double stitches which makes them hold heavy loads safely.
| Color | Gray, Black, Blue, Red, Orange, Pink, Yellow, Green, Purple, Royal Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 22" x 14" x 2.75" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA323 |
| Theme | Camping, College, Hiking, Outdoors, Shopping |











