The wide and long handle design allows you to carry this tote bag easily. It can be easily folded into the attached pouch and then stored in your handbag, coat pocket, purse, backpack or car.Adopting a large capacity design, this tote bag can be used to store vegetables, fruits, coin purse, toy and other small items.
| Color | Pink, Yellow, Green, Red, Orange, Purple, Deep Green, Brown, Blue, Gray, Deep Blue, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 15.0" x 15.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA700 |
| Theme | Household, Recycling, Shopping |







