Reusable Grocery Bags
$7.03
PLA781
Reusable grocery bags made of durable polyester, foldable for easy storage, and reinforced for carrying heavy loads.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $7.03 | R |
| 300 - 499 | $5.85 | R |
| 500 - 999 | $4.98 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.22 | R |
| 3,000 - 4,999 | $3.53 | R |
| 5,000+ | $2.97 | R |
Folds up for easy storage in hanging bags, drawers and suitcases when not in use. Large open pocket for easy storage. Lightweight and tear-resistant, it can store a variety of items. Mainly made of high quality polyester, it is strong and durable. Reinforced to enhance the load-bearing capacity of the bag.
| Color | Red/Black, White/Green, Light Blue/Blue, Light Purple/Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 25.0" x 18.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA781 |
| Theme | Earth Day, Environmental, Shopping, Travel |













