Folds up for easy storage in hanging bags, drawers and suitcases when not in use. Large open pocket for easy storage. Lightweight and tear-resistant, it can store a variety of items. Mainly made of high quality polyester, it is strong and durable. Reinforced to enhance the load-bearing capacity of the bag.
| Color | Pink, Blue, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 22.83" x 27.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35 lbs |
| Product Number | PLA730 |
| Theme | Camping, Outdoors, Shopping, Trade Show, Travel |













