Reusable Flame Resistant Paper Bags
$1.75
PLA774
Reusable flame-resistant paper bags offer a safe and stylish way to hold candles, ideal for indoor or outdoor use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 300 - 499 | $1.75 | R |
| 500 - 999 | $1.48 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.12 | R |
| 3,000 - 4,999 | $0.90 | R |
| 5,000 - 9,999 | $0.57 | R |
| 10,000+ | $0.52 | R |
Don’t worry about risks of the fire incident, our candle bag is made of non-flammable materials. It produces no flames, no smoke, and no carbon emission, or you can use flameless tea light candles instead of real candles.Place some stones or sands at each bag bottom so they don’t tip over in the wind, they can also be used in the rain. Use multiple LED or tea lights to get your desired level of brightness!
| Color | White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.23" x 5.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA774 |
| Theme | Eating, Food, Restaurant |











