Reusable Adult Bib with Full Coverage
$6.53
PVDA128
A reusable adult bib with full coverage for protecting clothing from spills during meals or activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $6.53 | R |
| 300 - 499 | $5.92 | R |
| 500 - 999 | $5.58 | R |
| 1,000 - 1,999 | $5.29 | R |
| 2,000 - 4,999 | $3.09 | R |
| 5,000+ | $3.04 | R |
This adult bib is made from soft, absorbent material that provides full coverage to protect clothing from spills. The secure hook-and-loop closure allows easy wearing and removal. Durable and washable, it is ideal for daily use.
| Color | Light Blue, White, Gray, Red, Navy Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 29.527559" x 17.7165354" |
| Imprint Size | 3.0" x 3.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Slikscreen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 35.2 lbs |
| Product Number | PVDA128 |
| Theme | Clothing, Drinking, Eating, Hospital |









