This Remote Controlled Light up necklace is perfect for promotional events! Each bracelet can showcase a brand logo or name for increased brand exposure! The plastic 433hz Radio Frequency Controller is behind the magic you see at Award Ceremonies and Music Concerts when audience members are wearing our Flashing RF Controlled necklace.RF Controlled Necklace will work within 500 meters of the controller.
| Color | Clear |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 35.0" x 0.6" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA640 |
| Theme | Business, Club, Office, Trade Show |









