Reflective Elastic Band Strap Safety Vest
$6.13
PLA958
A reflective safety vest for running, walking, biking, or dog-walking, providing increased visibility in low-light conditions.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $6.13 | R |
| 300 - 499 | $5.67 | R |
| 500 - 999 | $5.47 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.28 | R |
| 3,000 - 4,999 | $3.33 | R |
| 5,000+ | $2.50 | R |
This reflective safety running strap vest belt for high visibility. Simple design makes outdoor activities that whole lot safer, the adjustable vest straps go over the shoulders and around the waist and due to it’s very light weight material you will almost forget you are wearing it.It’s perfect for outdoor evening activities like jogging, running, walking, biking or even dog-walking. Easy to take on and off with its ergonomic buckle, even with gloved hands. For Adults and Kids.Customize with an imprint of your company name and logo on the reflective safety running strap vest belt to create a memorable brand incentive. Price for over 3000pcs is for sea shipment.
| Color | Brown, Red, Cyan, Purple, Green, Magenta, Dark Green, Violet, Khaki |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16.5" x 20.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA958 |
| Theme | Biking, Construction, Hiking, Safety |













