Reflective Bands Pouch set
$5.35
PLA285
A set of 4 reflective bands with a pouch, usable as wristbands, armbands, or leg straps for enhanced safety during running, cycling, or walking at night.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $5.35 | R |
| 100 - 249 | $4.87 | R |
| 250 - 499 | $4.48 | R |
| 500 - 999 | $4.32 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.55 | R |
| 3,000+ | $3.33 | R |
4PCS REFLECTIVE BANDS WITH POUCH SET. Use as wrist bands, arm bands, ankle bands, belt bike pant leg straps, clips, cuffs or holders, reflective wristbands, reflective armbands. And use as reflective bands for night walking, reflective bands for running, bicycle leg straps clips, pant clips for bike riding.
| Color | Black, Orange, Yellow, Multicolor |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.8" x 1.97" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA285 |
| Theme | Entertainment, Jogging, Outdoors, Safety, Trade Show |













